Zielona karta – szybka droga do zamieszkania i zarabiania w USA?

W listopadzie kończą się możliwości zgłoszenia do losowania Zielonej Karty – popularnie zwanego „loterią wizową”. Czy to faktycznie najprostsza droga do przeprowadzki do USA i spełnienia swojego amerykańskiego snu? Przyjrzyjmy się szczegółom.

Share

Zakładanie spółki w USA: jak wybrać najlepszą lokalizację?

by: BCM LAW Team

Podczas podejmowania decyzji o założeniu spółki w USA pojawia się wiele pytań, ale jedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja firmy. Każdy ze stanów ma odrębne prawo, każdy oferuje inne zalety. Czym zatem kierować się przy wyborze?

Spółka w USA i sprzedaż towarów na Allegro: co z podatkiem VAT?

by: BCM LAW Team

Wiele osób rozważa założenie spółki LLC w USA, aby sprzedawać amerykańskie produkty na polskim rynku. Czy takie rozwiązanie wymaga szczególnej uwagi w kwestiach podatkowych?

USA doskonałym rynkiem eksportowym. Jak wysyłać tam produkty z Polski?

by: BCM LAW Team

Często zastanawiając się nad założeniem biznesu w USA przedsiębiorcy dochodzą do wniosku, że ostrożniejszym, a równie dobrym sposobem na prowadzenie działań biznesowych może być zajęcie się sprzedażą polskich produktów na amerykańskim rynku. Czy taki pomysł to dobry sposób na start?

Czy Floryda jest nowym rajem podatkowym i inwestycyjnym?

by: BCM LAW Team

Słoneczny stan zdobywa coraz większą popularność wśród biznesmenów i inwestorów. Czym Floryda zasłużyła sobie na tak duże zaufanie wśród osób, które chcą bezpiecznie i rozważnie lokować swój kapitał?Polecane

Blog BCM Law & Consulting skupia w jednym miejscu wszelką dostępną wiedzę dotyczącą biznesu w USA. Pragniemy, aby teksty tworzone przez nasz team pomagały nie tylko naszym klientom, ale wszystkim osobom interesującym się prowadzeniem firmy w Stanach Zjednoczonych. Szerzej omawiamy zagadnienia prawne, zalety, a także ryzyko związane z ekspansją swojego biznesu za oceanem.

Zapisz się do naszego newslettera