Zakładanie spółki w USA. Wyoming – podatkowy raj, który zapewnia poufność

Stan Wyoming wart jest uwagi podczas wyboru miejsca, w którym chcemy prowadzić działalność biznesową na terenie USA. Dlaczego cieszy się taką popularnością wśród przedsiębiorców?

Share

Zazwyczaj podczas internetowych poszukiwań związanych z prowadzeniem biznesu w USA natknąć można się na artykuły dotyczące rejestrowania spółek w stanie Delaware. Istotnie, jest to jedna z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców lokalizacji na terenie USA. Wiąże się to z szeregiem korzyści wynikających z rejestrowania tam działalności. Jednak w poszukiwaniach odpowiedniej lokalizacji, warto skupić się także na zaletach, jakie dla przedsiębiorcy ma prowadzenie działalności w Wyoming.

Wyoming małym rajem podatkowym?

W 2008 roku, amerykańska Fundacja Podatkowa uznała Wyoming za stan najbardziej przyjazny przedsiębiorcom. Po ośmiu latach od tego momentu, Wyoming nadal cieszy się opinią stanu, który tworzy znakomity klimat podatkowy i oferuje właścicielom spółek warunki, zdecydowanie wpływające nie tylko na stan konta, ale także poczucie bezpieczeństwa.

W Wyoming nie istnieje żadna forma opodatkowania dochodowego od osób fizycznych i prawnych. Co więcej – prawo podatkowe stanu Wyoming nie nakłada także obowiązku płacenia podatków od dochodów emerytalnych uzyskiwanych w jakimkolwiek innym stanie USA.

Dlaczego warto założyć spółkę w Wyoming?

Wyoming jest stanem, w którym ochrona przedsiębiorcy od lat jest priorytetem. Nie chodzi tylko o korzyści podatkowe, ale także o bezpieczeństwo prowadzenia spółki, zwłaszcza LLC, w tym stanie. Co bardzo istotne dla wielu przedsiębiorców – władze Wyoming nie udzielają żadnych informacji dotyczących przedsiębiorców działających w stanie ani amerykańskim ani zagranicznym urzędom podatkowym. Co więcej, dane właścicieli spółki nie są umieszczane w żadnych publicznych rejestrach, zapewniając najwyższy stopień poufności. Warto jednak pamiętać, że od 2012 roku na każdego przedsiębiorcę nałożony jest obowiązek składania dorocznego zeznania do Urzędu Skarbowego w USA, nawet jeśli dochody osiągnięte zostały poza Stanami Zjednoczonymi. Obowiązuje to tych przedsiębiorców, którzy osiągnęli wpływy ponad 10 tysięcy dolarów na rachunkach bankowych należących do prowadzonych firm, niezależnie od miejsca ich rejestracji. Nie oznacza to jednak konieczności zapłacenia dodatkowych podatków, to jedynie obowiązek sprawozdawczy.

Każdy właściciel spółki może zdecydować się na zatrudnienie dyrektora powierniczego, który w imieniu właściciela lub właścicieli będzie dokonywał wszelkich czynności związanych z zarządzaniem spółką LLC. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, który planują prowadzenie firmy z Polski. W tym zakresie warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się opieką nad przedsiębiorcami prowadzącymi interesy w USA, a przebywającymi nadal w Polsce.

Kolejnym ułatwieniem jest także brak wymagań co do miesięcznych czy rocznych raportów z prowadzenia działalności. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w Wyoming zobowiązani są wyłącznie do złożenia raz w roku krótkiego dokumentu, zawierającego aktualne dane osób odpowiedzialnych za prowadzenie spółki i krótki raport z działań rocznych. Nie wymaga się przedstawiania żadnej dokumentacji księgowej, czy raportów dotyczących choćby poziomu sprzedaży lub szczegółów zawieranych transakcji.

Konsultacje pomogą w efektywnym prowadzeniu biznesu

Poufność w kwestii gromadzonych informacji oraz ogromne korzyści związane z brakiem rozmaitych form opodatkowania to podstawowe zalety prowadzenia spółki w Wyoming. Większość przedsiębiorców wybiera drogę współpracy z firmami oferującymi pomoc zarówno w założeniu spółki, jak i jej prowadzeniu. Dzięki odpowiednim doradcom, z prowadzenia spółki w stanie Wyoming wydobyć można wiele dodatkowych korzyści.Powrót do bloga


comments powered by Disqus

Polecane

Blog BCM Law & Consulting skupia w jednym miejscu wszelką dostępną wiedzę dotyczącą biznesu w USA. Pragniemy, aby teksty tworzone przez nasz team pomagały nie tylko naszym klientom, ale wszystkim osobom interesującym się prowadzeniem firmy w Stanach Zjednoczonych. Szerzej omawiamy zagadnienia prawne, zalety, a także ryzyko związane z ekspansją swojego biznesu za oceanem.

Zapisz się do naszego newslettera