Czy Polacy będą mogli wjeżdżać do USA bez wizy?

Pytanie zadane w tytule nie ma tak naprawdę dobrej odpowiedzi, choć szereg politycznych działań po obu zainteresowanych stronach zdaje się prowadzić do odpowiedzi twierdzącej. Optymistycznie można stwierdzić, że pytanie nie powinno brzmieć „czy?”, a wyłącznie „kiedy?”. Warto jednak przyjrzeć się systemowi, by wiedzieć, o co właściwie chodzi w systemie wizowym.

Share

Sposób na inwestycję – zakup nieruchomości w USA

by: BCM LAW Team

Aby dokonać inwestycji w USA nie trzeba od razu decydować się na zakładanie tam firmy. Interesującym sposobem na rentowną inwestycję może być także zakup nieruchomości na terytorium Stanów Zjednoczonych. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, sporo także możliwości.

Wizowe nieporozumienia, czyli czym jest amerykańska wiza dla inwestorów

by: BCM LAW Team

Gdy przedsiębiorca zaczyna myśleć o prowadzeniu biznesu w USA, siłą rzeczy zastanawia się także nad możliwościami, jakie ta inwestycja mu daje. Nieuchronnie pojawia się zatem wizja pozyskania wizy amerykańskiej, a najlepiej tak zwanej wizy inwestorskiej. O co w tym wszystkim chodzi?

Spółka LLC w USA. Czy warto decydować się na ten wariant?

by: BCM LAW Team

Przedsiębiorcy decydujący się na prowadzenie biznesu w USA najchętniej wybierają dwa spośród kilku typów zakładanej działalności. Część decyduje się na Corporation (spółka akcyjna tworzona w oparciu o prawo obowiązujące w danym stanie USA), część na spółkę typu LLC (Limited liability company) – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Tym razem skupimy się na tej drugiej, by wyjaśnić, jakie są najważniejsze cechy tego typu działalności.

Lukratywny biznes i stały pobyt w USA? Franczyza może być doskonałym rozwiązaniem

events

by: BCM LAW Team

Chęć prowadzenia biznesu w USA bywa najczęściej hamowana przez piętrzące się przed potencjalnym przedsiębiorcą wymagania – zarówno formalne, jak i finansowe. Często brak także pomysłów na własny biznes, zwłaszcza gdy przy okazji prowadzenia biznesu pojawia się plan zamieszkania w Stanach Zjednoczonych. Doskonałym rozwiązaniem tego typu problemów, może być skorzystanie z możliwości, jakie daje franczyza.Polecane

Blog BCM Law & Consulting skupia w jednym miejscu wszelką dostępną wiedzę dotyczącą biznesu w USA. Pragniemy, aby teksty tworzone przez nasz team pomagały nie tylko naszym klientom, ale wszystkim osobom interesującym się prowadzeniem firmy w Stanach Zjednoczonych. Szerzej omawiamy zagadnienia prawne, zalety, a także ryzyko związane z ekspansją swojego biznesu za oceanem.

Zapisz się do naszego newslettera